top of page

W nowy rok wjeżdżamy ze wsparciem Fundacji Pho3nix !


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że założona na początku 2020 roku Fundacja Pho3nix będzie wspierać nasze działania sportowe. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie a jednocześnie motywacja do dalszej pracy. Gdy owoce wysiłku trenerów oraz zarządu klubu przyciągają do projektu dziesiątki dzieciaków chcących spróbować swoich sił w sporcie a jednocześnie idzie za tym wsparcie serce się raduje.

Wizją Fundacji Pho3nix jest stworzenie światowego dziedzictwa, w którym sport i aktywność są integralną częścią rozwoju osobistego wszystkich młodych ludzi, budując poczucie celu, dążenia do niego i stwarzania możliwości, które są wzmacniane na przestrzeni pokoleń.

Jednak Fundacja wspiera nie tylko profesjonalnych atletów i kandydatów do Olimpijskich medali. Bardzo duży nacisk kładziony jest na sportowy rozwój dzieci dzięki wielu projektom Pho3nix Kids.

I właśnie do tego ostatniego projektu udało nam się dołączyć. Nasza metodyka pracy oraz podejście poprzez ogólny rozwój od najmłodszych lat, mocno zaakcentowany w 2022 roku dzięki powołaniu do istnienia Akademii MTB. Oraz powolne wchodzenie w specjalizację w kategorii junior młodszy i junior przy ciągłym łączeniu wyścigów szosowych, torowych oraz przełajowych zostało zauważone.

Dzięki współpracy z Fundacją Pho3nix na pewno będziemy mogli poszerzyć wachlarz naszych możliwości szkoleniowych. Fundacja obejmie pełnym wsparciem projekt Pho3nix HBA Academy dedykowany najmłodszym kandydatom na małych sportowców.

Tym oto sposobem #EkipaHBA zmienia się w Pho3nix HBA Academy. Naszym celem na najbliższy rok jest promocja sportu na terenie Gmina Sobótka, zajęcia szkoleniowe w szkołach podstawowych na terenie Gminy oraz gmin ościennych, udział w zawodach rowerowych oraz podwojenie liczby dzieci uczęszczających na zajęcia.

To będzie rok pełen wyzwań, ale to jest właśnie to co nas nakręca.

bottom of page