top of page

'Mnich' znowu wygląda świetnie.

Wczoraj wieczorem swoją premierę miał nowy plakat tegorocznego Ślężańskiego Mnicha. Tradycyjnie, oprawą graficzną zajęło się studio graficzne Brandovo. Fotografię do plakatu wykonała, podczas zeszłorocznego wyścigu, młoda i utalentowana fotograf Ola Sulikowska.

Premiera plakatu to dla organizatorów szczególne wydarzenie. To wtedy pokazują jak będzie wyglądał wyścig i cała jego oprawa.


Plakat Ślężańskiego Mnicha 2020.

Od tego momentu atmosfera robi się gorąca, a komunikacja gęstnieje. Cała machina organizacyjna nabiera finalnego rozpędu. Oprawa graficzna to nie tylko plakat, ale mapy, profile, oznaczenia wozów, książka wyścigu, id, medale, grafiki na social media i wiele wiele innych.

Atrakcyjność wizualna wydarzenia, ma bardzo duży wpływ na prestiż i popularność imprezy.

Rozpoczęcie sezonu w Sobótce to bardzo ważny punkt w polskim kalendarzu startów kolarzy amatorów, ale przecież i zawodowców. Dlatego organizatorom bardzo zależy na tym, aby wyścig wyróżniał się swoją oprawą i nie bez powodu, od lat tą sferą zajmują się profesjonaliści.


"To już piąta edycja 'Mnicha', przy której pracujemy. Dbamy o identyfikację wyścigu, czyli o całą stronę wizualną tego wydarzenia. Obecnie, to bardzo ważny element budowania wizerunku marki, a Ślężański Mnich, to niewątpliwie uznana sportowa marka, corocznie przyciągająca rzeszę sympatyków kolarstwa z całej Polski, a my w tym pomagamy." - mówi Marek Lorenowicz, właściciel i Creative Director w Brandovo.*


Kolekcja plakatów z lat 2016-2019. **


"Ciekawa trasa, świetna organizacja i wysoki poziom sportowy, to nie wszystkie oczekiwania jakim sprostać musi każdy organizator wyścigu. Atrakcyjność wizualna wydarzenia, ma bardzo duży wpływ na prestiż i popularność imprezy. Szczególnie jest to ważne w przypadku wydarzeń sportowych. Doceniają też ten fakt nie tylko uczestnicy, ale i sponsorzy, którzy chętniej wspierają inicjatywy, które mogą im zapewnić odpowiednią ekspozycję. Tutaj, zarówno wizerunkowo jak i marketingowo, zyskują wszyscy. Organizatorzy 'Mnicha' doskonale to rozumieją. Dlatego wspólnie z nami dokładają starań i dbają o to, aby rozpoczęcie sezonu kolarskiego w Polsce miało odpowiednią, efektowną oprawę." - dodaje ML.


To nie przypadek, że key visual wyścigu projektuje Brandovo. Z kolarstwem związani są od kilkunastu lat. W ich portfolio są m.in. takie wyścigi jak Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym [2018, 2019], Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski [od 2017], cykl Via Dolny Śląsk [od 2017], Tour de Rybnik, Grand Prix Doliny Baryczy czy Korona Kocich Gór. Ekipę Brandovo Cycling można także spotkać na wyścigach szosowych w całym kraju.


Jako, że sami się ścigamy na szosie, to bardzo nam zależało, aby na plakacie, pokazać esencję ścigania w Sobótce - ból i walkę.

"Każdy kto raz wystartował w tym wyścigu, wie o czym mówię :) Esencję kolarstwa szczególnie widać na fotografiach Oli. Dlatego zaprosiliśmy ją do współpracy." - Katarzyna Kepa-Lorenowicz, Art Director, Brandovo


Prace Oli Sulikowskiej*** od jakiegoś czasu podbijają serca sympatyków kolarstwa. Jej fotografia sportowa pokazuje dotąd nie znane w Polsce oblicze. Jeśli pojawia się na wyścigu to można być pewnym, że relacja foto w jej wykonaniu będzie na najwyższym poziomie. Prace Oli można zobaczyć na stronie olasulikowska.myportfolio.com.


Na tegorocznej edycji wyścigu, Oli także nie zabraknie. Nie zabraknie też emocji, walki i bólu oraz najlepszej atmosfery kolarskiej i najlepszej pogody :)

KS Ślęża Sobótka, ŚOSIR i miasto Sobótka zaprasza wszystkich 5. kwietnia.

Zapisy amatorów już wkrótce.#mnich #sleza #sobotka #kssleza #plakat #brandovo #brndv #olasulikowska #sezon2020 

Przypisy: *

Studio graficzne zajmujące się brandingiem, projektami logo i systemów wizualnych, tworzą grafikę na potrzeby reklamowe, wspierają marki, firmy, instytucje w budowaniu ich spójnego wizerunku, kreują kampanie marketingowe/socialmediowe, projektują na potrzeby stron www i poligrafii.


Kontakt: biuro@brandovo.pl www.brandovo.pl www.behance.net/brandovo_pl www.facebook.com/brandovoPL

www.instagram.com/brandovo.pl


logo, rebranding, księga znaku, identyfikacja wizualna, materiały firmowe, naming, wizytówki, ulotki, plakaty, foldery, katalogi, broszury, teczki, magazyny, książki, wydawnictwa, roll-upy, reklamy prasowe, reklamy internetowe, opakowania, etykiety, naklejki, notesy, pieczątki, szyldy, witryny, litery 3d, sesje zdjęciowe, fotografia produktowa, strony www, landing page, sklepy, serwisy, strony produktowe, strony wizytówkowe, grafiki na potrzeby FB, social media, bannery internetowe, newslettery, copywriting, prezentacje, dokumenty cyfrowe, outdoor, grafika wystawiennicza, billboardy, bannery, wydawnictwa, ilustracje, kalendarze, opakowania, etykiety, social media, kalendarze publikacji, posty, avatary, coverphoto, promocja


 

**

foto 2016 Łukasz Szrubkowski / Szosa

foto 2017 Marek Lorenowicz / Brandovo

foto 2018 i 2019 Dariusz Krzywański


 

***

Ola Sulikowska - zajmuje się fotografią sportową. Związana z Dolnym Ślaskiem pasjonatka kolarstwa i koni. Jak sama o sobie mówi: "Biegam z aparatem za dwoma kółkami". Publikowała w magazynie Tour i Szosa. Kontakt: olasulik@op.pl olasulikowska.myportfolio.com/ www.flickr.com/photos/149969384@N03/albums www.instagram.com/olasulikowska1/

191 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page