top of page

Zapisy na "Mnicha" 2020 otwarte! - LICENCJA

Zaktualizowano: 25 lut 2020

Zgodnie z kalendarzem sezon rozpoczniemy 5 kwietnia 2020.


Start i meta w jedynym odpowiednim miejscu które jest wstanie pomieścić tak liczną rzeszę uczestników - obok hotelu Sobotel.Początek rundy aż do przełęczy "Winna Góra" za Sulistrowicami, bez zmian. Na szczycie skręcamy w prawo w kierunku Olesznej, prosty z bardzo dobrą nawierzchnią zjazd doprowadzi nas do krótkiego odcinka kostki brukowej ok 1,5km. 


Z Olesznej kierujemy się na pagórkowaty odcinek prowadzący do miejscowości Glinica. Następnie szeroka pofałdowana prosta z bocznymi wiatrami trasą do Sobótki przez Świątniki i Przezdrowice. Ostanie finiszowe kilometry bez zmian, podjazd pod Wichrowe Wzgórze, zjazd do Rynku i kierunek meta aleją Św. Anny.

Runda długości 30 kilometrów w urozmaiconym terenie z bardzo dobrymi i szerokimi asfaltami na pewno dostarczy wielu emocji a co najważniejsze zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa dla zawodników.


Przebieg trasy to również odwiedziny rodzimych miejscowości wielkich kolarskich sław, również zawodników z sobótczańskiego klubu. W Sulistrowicach powitają nas kibice Mariana Turowskiego. Z Olesznej zaś pochodzą takie tuzy kolarstwa jak Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Monika Brzeżna, Marian Gołdyn, Franciszek Brzeźny, Bogdan Jamiński. Z miejscowości Tomice wywodzą się Krzysztof Brzeźny i Kinga Brzeźna. Glinica to miejscowość kolarskiej rodziny Gierackich, Mirosława, Grzegorza i Patryka.


Serdecznie wszystkich zapraszamy!!! Będzie się działo!!!


Link do zapisów https://dostartu.pl/xxxiii-miedzynarodowy-wyscig-kolarski-slezanski-mnich-v4280


Link do trasy:

https://www.bikemap.net/en/r/5468619/


#mnich #ssba #kssleza

175 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page